חשיבות עריכת הצוואה

בחברה של שנות האלפיים, מרביתנו  עובדים כל חיינו בכדי לצבור רכוש וכסף שבסופו של יום ירשו ילדינו. אנו עובדים קשה, אנו משקיעים את מיטב זמנינו וכישורינו לצורך כך.
אנו לא יודעים -כי אף אחד לא אמר לנו – שבהעדר צוואה אין לנו כל שליטה על גורל ילדינו לאחר לכתינו. הן המשמורת על ילדינו והן הרכוש שצברנו בעבורם יהיו נתונים לשיקול דעתם של משרד הרווחה; עובדים סוציאליים; פקידי סעד; האפוטרופוס הכללי; בתי המשפט;  ומוחות מבריקים של עורכי דין שיעשו הכל בכדי להטות את הכף לבעלי אינטרסים שונים שלא בהכרח טובים ליקירינו.
האם חשבתם על כך שיכול והכספים שכה טרחתם בעבורם ימצאו דרכם לכיסם של עורכי דין ומערכת בתי המשפט במאבקים משפטיים יקרים, מביכים ומבלבלים במיוחד את הקטינים?!?
רובינו עושים ביטוח חיים – משלמים הון תועפות כל חודש לחברות הביטוח אך רובינו לא עושים את הביטוח האמיתי – הביטוח שמבטיח שהכספים שלנו יעברו לילדינו.
לנוכח השינוי המהותי שקורה בשנים האחרונות לתא המשפחתי אשר נקרא בידי רבים "משפחה חדשה" יש מקום לעצור לרגע את הסוסים ולהסתכל בעיניים למצב המשפטי שימצאו בו ילדינו, לאחר לכתינו.
מרכז זה קורא במיוחד להורים שמטופלים בקטינים, להורים יחידניים, הורים גרושים, הורים שפתחו בפרק ב', עם ילדים מפרק א', הורים שבחרו לגדל ילדים ללא נישואין וגם הורים בתא המסורתי הנשואים זה לזה באושר. אני מאחלת לכולנו עוד שנים רבות של חיים מאושרים ובריאים אך אל לנו לשכוח במרוץ החיים לדאוג ליקירינו גם אחרי לכתנו.
ובכן, מי רוצה להתעסק בחיים שלאחר המוות?  עדיף לא לחשוב על זה נכון? … אז זהו – שלא ! יהיה זה בלתי אחראי שלא לערוך צוואה במקרים מסויימים ולצורך כך הוקם מרכז מידע זה ששם לו למטרה ליידע את הציבור הרחב על ההליך המשפטי המורכב ועל הסכנות שבו, בהעדר צוואה.
בתמצית, אומר כבר עתה- אם לא כתבתם צוואה, ככלל זה המצב המשפטי:
הסמכות להכריע את גורל הקטינים, המשמורנות והכספים שלכם שנחסכו עבורם-  נלקחת מכם.
המצב היחידי בו אתם בעלי ההחלטה והסמכות לקבוע את גורל ילדיכם הוא באמצעות עריכת צוואה.
החדשות הטובות הן, שמרגע שכתבתם צוואה, בית המשפט מחוייב, על פי חוק, ובתנאי שהצוואה נערכה כדבעי, לכבד את רצונכם, קרי מה שתחליטו הוא שיהיה!!
אסיים בברכת אושר, בריאות ועד 120 לכולנו!!!

  • w-facebook
  • w-twitter

עקבן אחרנו: